Router Asus RT-AC66U - AC1750 dvoupásmový Gigabit Wi-Fi router

Značka: Asus
2 699 Kč
SKLADEM
Můžeme doručit do:
8.12.2021
Počet externích antén: 3
Zisk antény (dB): 5
Počet LAN portů: 4
Rychlost LAN: 1000 Mbit (1 Gbit)
Wi-Fi: ANO
Wi-Fi Standardy: 802.11a (Wi-Fi 1); 802.11ac (Wi-Fi 5); 802.11b (Wi-Fi 2); 802.11g (Wi-Fi 3); 802.11n (Wi-Fi 4)
Rychlost Wi-Fi (MB/s): 1750
Wi-Fi Mesh: ANO
Frekvenční pásmo (GHz): 2,4; 5
3G: N

Detailní informace

Detailní popis produktu

Počet externích antén: 3
Zisk antény (dB): 5
Počet LAN portů: 4
Rychlost LAN: 1000 Mbit (1 Gbit)
Wi-Fi: ANO
Wi-Fi Standardy: 802.11a (Wi-Fi 1); 802.11ac (Wi-Fi 5); 802.11b (Wi-Fi 2); 802.11g (Wi-Fi 3); 802.11n (Wi-Fi 4)
Rychlost Wi-Fi (MB/s): 1750
Wi-Fi Mesh: ANO
Frekvenční pásmo (GHz): 2,4; 5
3G: NE
4G/LTE: NE
ADSL: NE
VDSL: NE
USB : ANO
Počet USB: 2
Rodičovská kontrola: ANO
Barva: černá

ASUS RT-AC66U je dvoupásmový Wi-Fi router 5. generace a současně výchozí platformou pro novou službu ASUS AiCloud. Využívá Wi-Fi řadič Broadcom 802.11ac a pracuje souběžně v pásmech 2,4 GHz a 5 GHz. Díky tomu poskytuje v této době bezkonkurenční rychlost až 1,75 Gb/s. V pásmu 5 GHz můžete dosáhnout rychlosti až 1,3 Gb/s, což je více než na stávajících gigabitových kabelových linkách a 3× více ve srovnání se standardem 802.11n. RT-AC66U nabízí extrémně rychlé a plynulé streamování a multitasking. ASUS AiRadar pak pomocí výkonného zesilovače inteligentně zvyšuje intenzitu bezdrátového signálu a zajišťuje tak optimální výkon i pro případ rostoucích nároků.AiCloud
Služba AiCloud je určena pro zařízení se systémem iOS nebo Android a mění RT-AC66U v osobní cloud server, se kterým je připojení k zařízením se systémem Windows, Mac nebo Linux a všem USB úložištím doslova hračkou. Každý účet lze synchronizovat přímo s ostatními klienty AiCloud a veřejným cloudem. Veškerý obsah, soubory a data můžete zobrazovat, synchronizovat, sdílet a spravovat prakticky z libovolného zařízení – chytrého telefonu nebo stolního počítače – kdykoli a kdekoli, kde budete on-line.

Jednoduchá instalace
Ať jste v oblasti techniky profesionál nebo úplný nováček, s routerem RT-AC66U si poradíte bez nejmenších problémů. Jeho použití je neuvěřitelně snadné. Router nabízí možnost rychlého nastavení (QIS), u kterého není třeba nic instalovat z CD – stačí vybalit zařízení z krabice, zapojit a je ihned připraveno k použití a snadnému připojení k počítačům, chytrým telefonům, tabletům a jiným bezdrátovým zařízením. S propracovanými nástroji a přehledným rozhraním budete mít nad zařízením dokonalý přehled. Monitorování intenzity signálu, nastavení rodičovské kontroly a další užitečné funkce jsou velmi propracované, ale zároveň i naprosto intuitivní.

NVIDIA GameStream Ready
Se svým routerem si můžete užít mnohem více zábavy. Pomocí rychlé a spolehlivé technologie NVIDIA GameStream™ můžete streamovat všechny své oblíbené PC hry do herního tabletu NVIDIA® SHIELD™ a hrát kdekoli v domácnosti. Routery ASUS umožňují rychlé a plynulé streamování her z počítačů využívajících grafickou kartu GeForce® GTX™ nebo z cloudového herního systému NVIDIA GRID™.

Výjimečná rychlost, výjimečný dosah
Při vývoji routeru RT-AC66U byly použity nejnovější síťové technologie, proto tento model poskytuje výjimečně rychlé kabelové i bezdrátové připojení. Společnost ASUS vytvořila tuto vlajkovou loď mezi routery s využitím nejlepších dostupných komponent, aby vám mohla nabídnout tu nejvyšší kvalitu, stabilní připojení a pohodlné rozšíření. Router je osazen odnímatelnými Wi-Fi anténami zajišťujícími širší pokrytí bezdrátovým signálem.

Wi-Fi router nové generace, který získal ocenění odborné veřejnosti
ASUS RT-AC66U je rychlý bezdrátový 802.11ac router, který získal ocenění Red Dot za design. Jedinečný design však není to jediné, proč je model RT-AC66U oceňován předními světovými technologickými magazíny a novináři. Odborníci z webu SmallNetBuilder se o bezkonkurenčním výkonu 5G Wi-Fi routeru v 5GHz pásmu přesvědčili na vlastní kůži. Redaktoři americké verze magazínu PCWorld pak prohlásili model RT-AC66U za nejlepší 802.11ac router. Router RT-AC66U si za svůj výjimečný výkon vysloužil také ocenění uznávaného německého magazínu C’t.

Nejrychlejší Wi-Fi na světě
Díky Wi-Fi připojení 5. generace (5G Wi-Fi) a nové čipové sadě 802.11ac Broadcom přináší RT-AC66U superrychlé bezdrátové připojení. Ve srovnání se stávajícím standardem 802.11n nabízí RT-AC66U v pásmu 5 GHz rychlost až 1,3 Gb/s, což je 3× více než u 802.11n! Širší přenosové pásmo znamená více prostoru pro vaši domácí multimediální zábavu. Prakticky všechny notebooky, stolní počítače, tablety a chytré telefony využívají Wi-Fi připojení. Nyní je načase přejít na novou generaci, která vám pomůže rozšířit pokrytí nejen dnes, ale také v budoucnu.

Optimalizované a spolehlivé bezdrátové připojení díky funkci AiRadar
Funkce ASUS AiRadar inteligentně zesiluje připojení k bezdrátovým zařízením. Kombinace výkonného zesilovače a antény zaručuje optimalizovaný dosah signálu ve všech směrech a kvalitnější pokrytí s lepší propustností dat.

Dvoupásmové připojení pro plynulou zábavu
Router RT-AC66U využívá pásma 2,4 GHz a 5 GHz současně. Díky tomu nabízí rychlost 450 Mb/s, resp. 1,3 Gb/s. Podtrženo a sečteno, získáte celkovou rychlost až 1,75 Gb/s se zárukou dokonalé stability. Pásmo 2,4 GHz můžete využít k základním úlohám, jako je například prohlížení webových stránek nebo stahování souborů, zatímco v pásmu 5 GHz budete zároveň plynule přehrávat obsah v HD rozlišení, hrát on-line hry nebo využívat jiné náročné aplikace.

Snadné nastavení prostřednictvím tabletu, chytrého telefonu nebo PC ve 3 krocích
V případě routeru RT-AC66U je nastavení hračkou. Stačí zapnout router, připojit ho a následně spustit prohlížeč na některém ze zařízení s podporou Wi-Fi, jako je třeba notebook nebo tablet. Budete přesměrováni na stránku s nastavením a vyzváni k zadání ID/hesla od svého poskytovatele internetového připojení. A to je vše! Nastavení sítě je jednodušší než kdykoli předtím.

On-line do 30 sekund
Díky inteligentní automatické detekci parametrů internetového připojení budete s RT-AC66U při prvním zapojení on-line během 30 sekund! Zapomeňte na zdlouhavé a problematické instalace, které znáte z konkurenčních routerů. Společnost ASUS vám nabízí skutečně jednoduché použití a maximální rychlosti připojení bez komplikací.

Výkonné funkce a intuitivní správa
V intuitivním uživatelském rozhraní ASUSWRT najdete všechny aplikace týkající se nastavení, monitorování a správy sítě na jediném místě. Zbrusu nové rozhraní vám umožní spravovat všechny adaptéry a nastavení prostřednictvím jediného grafického panelu. Rovněž aktualizace lze provádět jediným kliknutím.

Optimalizujte svou síť
Hrajete hodně hry nebo trávíte většinu času sledováním videa? Ať už plánujete cokoli, router RT-AC66U nabízí standardy QoS (Quality of Service), pomocí kterých můžete vyhradit určitou šířku pásma pro libovolnou úlohu. S nástrojem pro monitorování provozu navíc můžete v přehledném grafickém rozhraní kontrolovat využití webu.

Dva integrované multifunkční USB porty
Router RT-AC66U se pyšní možností připojení k různým zařízením, serverům UPnP AV, FTP, SAMBA i DLNA zařízením. Dva integrované porty USB usnadňují sdílení i práci v síti. Stahujte soubory prostřednictvím HTTP, FTP a P2P na úložné zařízení připojené k routeru přes rozhraní USB třeba celý den, aniž byste k tomu potřebovali PC. Dvojice portů USB umožní připojit síťovou tiskárnu a souborový server, takže budete moci provádět více činností najednou.

Výkonný on-line multitasking s 300 000 datovými relacemi
S podporou obrovského datového kanálu o kapacitě až 300 000 relací má router RT-AC66U přibližně 20× větší síťovou kapacitu než ostatní běžné routery, což je zárukou bezkonkurenčního výkonu.

Samostatná a zabezpečená bezdrátová síť díky řízení přístupu hostů do sítě
Internetové připojení nyní můžete sdílet s hosty bezpečně, aniž by bylo nutné sdílet vaše osobní heslo nebo síťové prostředky. Funkce ASUS Guest Network umožňuje vytvořit až tři nezávislé sítě pro hosty se samostatnými hesly a přístupovými oprávněními. Hosté přitom nebudou mít přístup k vaší primární síti ani k ostatním připojeným zařízením.

Podpora VPN serveru
Nastavení VPN serveru je velmi snadné. Rychle tak získáte přístup k webu a datům – bez ohledu na to, kde se právě nacházíte. Díky šifrování MPPE budou vaše datové přenosy bezpečné a důvěrné.

Flexibilní instalace díky přizpůsobivé konstrukci
Router RT-AC66U je možné připevnit na stěnu, takže jej doma či v kanceláři snadno umístíte, kam budete chtít.

Vlastnosti:
• 5. generace čipové sady 802.11ac vám nabízí souběžný provoz v pásmu 2,4 GHz a 5 GHz s vysokou rychlostí až 1,75 Gb/s
• Služba ASUS AiCloud: Prohlížejte, streamujte, sdílejte, synchronizujte – ať už jste kdekoli, díky možnosti neomezeného rozšíření úložiště!
• Porty Gigabit Ethernet pro rychlejší a spolehlivější internet
• Funkce AiRadar nabízí široké bezdrátové pokrytí díky výkonným odnímatelným anténám
• Uživatelské rozhraní ASUSWRT Dashboard nabízí možnost snadného nastavení, monitorování signálu a ovládání aplikací prostřednictvím sítě ve 3 krocích
• Funkce Download Master pro bezdrátové ukládání dat a přístup k úložným zařízením připojeným k routeru přes USB
• Sdílení souborů, sdílení tiskáren a sdílení připojení 3G prostřednictvím dvou integrovaných multifunkčních USB portů

Technická specifikace:

Rohraní:
1x RJ45 pro 10/100/1000/Gigabitový BaseT pro WAN
4x RJ45 pro 10/100/1000/Gigabitový BaseT pro LAN
2x USB 2.0

Standardy:
IEEE 802.11a
IEEE 802.11b
IEEE 802.11g
IEEE 802.11n
IEEE 802.11ac
IEEE 802.3u
IPv4
IPv6

Datový tok:
802.11n: až do 450 Mb/s
802.11ac: až do 1300 Mb/s

Frekvenční pásmo pro bezdrátový přenos
2,4 GHz
5 GHz

Antény:
3 odnímatelné 5dbi externí antény

Operační paměť:
128 MB Flash
256 MB RAM

Zabezpečení:
64bitové WEP
128bitové WEP
WPA2-PSK
WPA-PSK
WPA-Enterprise
WPA2-Enterprise

Pokročilé funkce:
Airtime Fairness
SmartQoS
Rodičovská kontrola
Síť pro hosty
VPN klient
VPN server
OpenVPN Server
Tiskový server
Download Master
Dva porty WAN
Podpora IPTV

Diagnostické LED indikátory:
Napájení
USB
WAN
2x Wi-Fi
4x LAN

Rozměry:
207 x 148,8 x 35,5 mm

Kompatibilita:
Windows® 10
Windows® 8.1
Windows® 8 , 32 bitů/64 bitů
Windows® 7 , 32 bitů/64 bitů
Windows® Vista , 32 bitů/64 bitů
Windows® XP , 32 bitů/64 bitů
Mac OS X
Linux

Obsah balení:
RT-AC66U Dual Band 3x3 802.11AC Gigibit Router
RJ45 kabel
Stojan
Napájecí zdroj
Rychlá instalační příručkaRozměry výrobku:
Hmotnost (kg): 0.450
Výška (cm): 3.55
Šířka (cm): 20.70
Hloubka (cm): 14.88

Rozměry balení:
Hmotnost (kg): 1.385
Výška (cm): 9.50
Šířka (cm): 21.50
Hloubka (cm): 33.10
EAN: 4716659214359

Záruční doba: 36 měsíců

Doplňkové parametry

Kategorie: Routery
Záruka: 24 měsíců
Hmotnost: 1.39 kg
207 x 148,8 x: 35,5 mm
3G: Ne
4G/LTE: Ne
802.11ac: až do 1300 Mb/s
802.11n: až do 450 Mb/s
ADSL: Ne
Barva: černá
Frekvenční pásmo: 2,4, 5 GHz
Hloubka: 33.10 cm
Hmotnost: 1.385 kg
Počet externích antén: 3
Počet LAN portů: 4
Počet USB: 2
Rodičovská kontrola: Ano
Rychlost LAN: 1000 Mbit (1 Gbit)
Rychlost Wi-Fi: 1750 MB/s
Šířka: 21.50 cm
USB: Ano
VDSL: Ne
Výška: 9.50 cm
Wi-Fi: Ano
Wi-Fi Mesh: Ano
Záruční doba: 36 měsíců
Zisk antény: 5 dB

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: