SMART phone se dvěma operačními systémy? Víme jak!

24. 3. 2014

Operační systém, ať už se jedná o Android, Windows Phone či iOS, se stal hlavním kritériem při výběru chytrého telefonu a již dlouhou dobu rozděluje uživatele na nesmiřitelné odpůrce a zastánce toho či onoho. Přepínání mezi operačními systémy už známe z prostředí klasických počítačů, avšak u chytrých telefonů to doposud nebylo možné.

Dvojitý systém v průběhu druhého čtvrtletí 2014

Společnost Huawei plánuje v průběhu druhého čtvrtletí letošního roku, zahájit prodej nových smartphonů s funkcí dvojitého systému, které dokážou kombinovat provoz na operačním systému Android a Windows Phone. V současnosti nejpopulárnější platforma Android nabízí uživatelům široké spektrum aplikací. Oproti tomu přístroje s platformou Windows Phone jsou zpravidla úspornější a disponují i dvakrát větší výdrží baterie. Dvojitý systém tak umožní kombinaci obou výhod.

První vlaštovka

S ohledem na rychlost a dynamiku vývoje v oblasti komunikačních technologií lze v brzké době také očekávat rychlou odpověď konkurence. S největší pravděpodobností se tedy dočkáme i více systémových řešení nebo kombinaci jiných operačních systémů. Jak vývoj ovlivní politiku společnosti Apple se necháme překvapit.


Aktuální nabídka od Huawei


Zdroj: Novinky.cz