11 důvodů, proč mít kameru do auta

10. 3. 2014

Typické situace, kdy je komera do auta k nezaplacení

 1. Nedbalí chodci a chodci na přechodu
  Jak doložíte situaci, kdy chodec vstoupí znenadání na přechod, aniž by vám dal možnost včas zastavit. Viník je minimálně velmi sporný, chodec je na přechodu hájený, ale jeho úmysl přejít by měl být zjevný, ne zcela nečekaný. Obdobně je tomu v případě nečekaného vběhnutí chodce či zvířete do vozovky či objíždění opilého chodce.
 2. Nedbalí cyklista
  Potkali jste někdy cyklistu, který jel před vámi na kole, vy jste ho chtěli předjet a on se náhle rozhodl bez znamení o změně směru jízdy odbočit vlevo nebo vyjel nebezpečně do středu silnice? 
 3. Špatně značená překážka
  Co naplat, že řidič kamionu měnící kolo do silnice označil řádně místo překážky trojúhelníkem, když trojúhelník jiné vozidlo před vámi již smetlo. Jak dokážete, že jste trojúhelník nepřehlédli vy, když už je pozdě?
 4. Nepřiměřená rychlost druhého vozidla
  V ne zcela přehledném místě (zatáčka, horizont) předjíždíte či objíždíte jiné vozidlo, cyklistu, chodce nebo překážku. Při normálních rychlostech by prostor, kam vidíte, k manévru bezpečně stačil. Jenže se proti vám vyřítí v plné rychlosti motorkář a dojde k nehodě. Vy jste předjížděl, on boural. Vy zastavíte. Kdo bude viník?
 5. Střet s protijedoucím automobilem pohybujícím se středem vozovky
  Častá příčina mnoha nehod, zejména v zimních obdobích na sněhu či ledu. Máte-li tu smůlu, že se potkáte s arogantním řidičem, který nechce přiznat barvu a vy jste přesvědčeni o své nevině, s kamerou ve voze budete mít jistě navrch
 6. Vybržďování
  Předjede vás vozidlo, jehož řidiče jste z jakéhosi důvodu naštvali. Aby vás vytrestal, při zařazení před vás prudce sešlápne brzdy a vy to v horším případě nedobrzdíte. Vina by standardně byla na vás.
 7. Křivá výpověď protistrany
  Pokud nejste odborník či odbornice na silniční dopravu, bude mít zkušenější řidič v případném sporu argumentačně vždy trochu navrch. Velmi složité může být také jednání s řidičem, který odmítne „v šoku“ vypovídat a ještě před sepsáním protokolu se řádně poradí se svým právníkem. 
 8. Pomoc ostatním
  Nemusíte být ani účastníkem dopravní nehody. Vámi pořízený záznam může pomoci někomu jinému při jejím objasňování, stejně jako vám může pomoci záznam z jiného auta.
 9. Když viník z místa nehody odjede
  Řidič druhého vozidla nesmyslně předjíždí před horizontem nebo na plné čáře. Aby se vešel jste nuceni mu uvolnit místo a sami řízení nezvládnete. Podobných nebezpečných manévrů a nezaviněných rizikových situací zažil každý řidič mnoho. Pokud se nabouráte a druhý řidič ujede nebo trvá na své nevině, kdo se vás zastane? 
 10. Vzpomínky
  Není nad vlastní kompilace a videa z cest. Když už uvidíte něco zajimavého, neopakovatelného nebo pamětihodného, můžete si to kdykoli přehrát znovu a znovu.

 1. Potěšíte svého miláčka
  Pokud přemýšlíte, co koupit svému manželovi či příteli za dárek, který by ho určitě potěšil, kamera do auta je jednoznačně správná volba! Základní kameru lze pořídit už za méně než 1000 Kč a standardní modeli pak do 2000 Kč.